web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Święto plonów 2021

W niedzielę 5 września 2021 roku w Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach odbyły się dożynki. Uroczystej Sumie dożynkowej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Proboszcz Marek Gryn.

Zgodnie z wielowiekową tradycją dożynki są świętem zbiorów zbóż, owoców i warzyw oraz dziękczynieniem Panu Bogu za uzyskane plony, a także momentem podziękowania rolnikom i działkowcom za ich trud i codzienną pracę.

W tym roku mija 40 lat, odkąd istnieje Polski Związek Działkowców. Stowarzyszenie ogrodowe na terenie miasta i gminy Suwałki zrzesza 8 rodzinnych ogrodów działkowych, z czego trzy (Jaćwingów, Malinka i Borówka) funkcjonują na terenie naszej, salezjańskiej Parafii. W Święcie plonów uczestniczyli wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz, rolnicy i sołtysi ze wsi Osinki, Białorogi i Węgielnia, działkowcy z rodzinnych ogródków działkowych z zarządami i prezesami, a także licznie przybyli wierni.

Rolnicy przybyli z pięknymi wieńcami, a działkowcy przynieśli kosze wypełnione owocami i warzywami, a także kwiaty, miód i inne dary natury. Dynie zdobiące ołtarz zostały wyhodowane w gospodarstwie ekologicznym Beaty i Dariusza Hartung, prowadzonym we wsi Rakówek, gmina Przerośl w powiecie suwalskim.


Podziel się tym wpisem: