web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

Nabożeństwa


Majowe, Czerwcowe, Różaniec w październiku, wypominki w listopadzie pół godziny przed Mszą św. wieczorną
Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia każdą środę o godzinie 18.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Jezusa Miłosiernego w tygodniu od 8.30 do wieczornej Mszy św. w niedziele od 13.30 do wieczornej Mszy św.
Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00 w Kaplicy, Koronka do Jezusa Miłosiernego

w każdy piątek o godzinie 15.00 w Kościele, Godzina Miłosierdzia

Droga Krzyżowa w wielkim poście o godzinie: 15.00, 16.30 dla dzieci; 17.30; 19.00 dla młodzieży
Gorzkie Żale w wielkim poście w każdą niedzielę o godzinie: 17.15

Apel Maryjny 
w maju codziennie o godzinie 21.00

Rekolekcje Wielkopostne od V Niedzieli Wielkiego Postu
Rekolekcje Adwentowe od III Niedzieli Adwentu


ODPUST PARAFIALNY 16.11. – MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA Patronką naszego kościoła jest Matka Boża Ostrobramska, zwana Matką Bożą Miłosierdzia. Jej liturgiczne święto przypada 16 listopada. W naszej parafii uroczystości odpustowe zawsze są przenoszone na najbliższą niedzielę.
Centralne Uroczystości Odpustowe odbywają się w niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.30. Przewodniczy im ktoś z zaproszonych gości.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia jest charakterystycznym nabożeństwem naszej parafii. Odprawiana jest w każdą środę na Mszy Świętej wieczornej, czyli o godzinie 18:00 Msza Święta, tego dnia, jeśli to możliwe, odprawiana jest z formularza o Matce Bożej, jest to Msza Święta z kazaniem. Po Mszy Świętej główny celebrans wraz z asystą udaje się przed Obraz Matki Bożej, gdzie odprawiane jest specjalne nabożeństwo, podczas którego odczytuje się prośby i podziękowania składane wcześniej przez wiernych do skarbony. Odczytywane prośby, ukazują jak bardzo ludzie potrzebują Bożej pomocy i opieki w swoim życiu, jak ludzkie życie pełne jest różnego rodzaju trosk, bezsilności i bólu. Podziękowania zaś, są pięknym świadectwem, że człowiek nigdy nie jest sam, że może liczyć na wstawiennictwo Tej, która jest naszą Matką. Nabożeństwo przeplatane jest modlitwami i śpiewem, a kończy się błogosławieństwem przez przyczynę Maryi Wspomożenia Wiernych. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań oraz do pogłębiania ufności w orędownictwo Maryi.