web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

MSZA PRYMICYJNA KS. DAMIANA MACKIEWICZA W NASZYM KOŚCIELE

Dziś, w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, neoprezbiter ks. mgr Damian Mackiewicz SDB uroczyście, pobożnie i z najwyższą czcią celebrował Eucharystię podczas pierwszej Mszy Świętej sprawowanej o godz. 12.30 w rodzinnej Parafii p.w. Matki Bożej Miłosierdzia w Suwałkach.

Święceń kapłańskich Prymicjantowi przed tygodniem w Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej udzielił Jego Ekscelencja ks. abp. Dr Tadeusz Wojda SAC – Metropolita Gdański. Obdarowanie członka naszej wspólnoty parafialnej godnością kapłańską jest dla nas okazją do świętowania i wyrażenia wdzięczności Bogu za dar kapłaństwa ks. Damiana.

Odpowiedzialnym za przygotowanie Eucharystii prymicyjnej i przygotowanie całej dzisiejszej uroczystości był Ksiądz Proboszcz Marek Gryn, który zadbał o czynne uczestnictwo rodziny, przyjaciół i członków wspólnot parafialnych. Uroczystość prymicyjna była bardzo podniosła i w swej całości wyrażała ducha wiary, chrześcijańską radość, poczucie autentycznej wspólnoty i pragnienie budzenia nowych powołań. Ten szczególny charakter oddawała też dekoracja świątyni.

Na Mszę Świętą sprawowaną przez Prymicjanta przybyło bardzo wielu znamienitych kapłanów, a wśród nich ks. Inspektor Tadeusz Jarecki, przełożony Warszawskiej Inspektorii Salezjanów, ks. Piotr Sosnowski, wikariusz Inspektorialny, ks. Andrzej Wujek, były Inspektor, ks. Dariusz Mikołajczyk, przełożony salezjańskiej wspólnoty bł. Augusta Czartoryskiego w Mińsku Mazowieckim, Ks. Marek Borysiak , Proboszcz Parafii i Dyrektor Wspólnoty Salezjanów w Ostródzie Wałdowie, ks. Tomasz Pełszyk, Dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Młodzieżowego Oratorium Dominik na Kaczorach w Ostródzie, ks. Dariusz Koncewicz, Proboszcz Parafii i Dyrektor Dzieła Salezjańskiego w Ełku, ks. Michał Chorąży z Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku i wielu, wielu innych.

Przed rozpoczęciem Mszy Świętej prymicyjnej rodzice udzielili swemu synowi błogosławieństwa, po czym nastąpiło uroczyste przywitanie prymicjanta przez Księdza Proboszcza i przedstawicieli Parafii. Wyrazem odpowiedzialnej troski o Mszę Świętą prymicyjną była dobrze przygotowana służba liturgiczna, dobrane zgodne z przepisami liturgicznymi i pięknie wykonane przez Zespół pod kierownictwem Ks. Michała Chorążego śpiewy oraz modlitewne skupienie wspólnoty.

Homilę wygłosił Boży elektryk Ks. Radosław Kuśnierz SDB, przyjaciel Ks. Damiana, który wcześniej towarzyszył ks. Damianowi podczas drogi do kapłaństwa. Po modlitwie po Komunii głos kolejno zabrali ks. Inspektor Tadeusz Jarecki i przedstawiciele wspólnot oraz prymicjant. Ksiądz Inspektor wygłosił podziękowanie, będące autentycznym wyrazem wdzięczności Bogu i ludziom za powołanie i dar kapłaństwa naszego Parafianina.

Następnie ks. Damian Mackiewicz udzielił prymicyjnego kolejno: prezbiterom, rodzicom, alumnom Seminarium, osobom konsekrowanym, rodzinie oraz wszystkim pozostałym uczestnikom uroczystości. Błogosławieństwu wiernych towarzyszył przepiękny śpiew pieśni w wykonaniu Zespołu o tematyce dziękczynnej i powołaniowej. Podczas trwania Błogosławieństwa usługujący rozdawali wiernym pamiątkowe obrazki.

Życzymy Księdzu Damianowi, aby Jego kapłaństwo było gorliwe, wielkoduszne, ofiarne i radosne. Pamiętajmy, ze naszym obowiązkiem, jako rodzinnej parafii neoprezbitera, jest stała pamięć modlitewna o nim i serdeczna gościnność.


Podziel się tym wpisem: