web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

24 Maja … Uroczystość Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

W poniedziałek 24 maja 2021 roku w naszej Parafii obchodziliśmy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, głównej Patronki Zgromadzenia Salezjańskiego oraz 21. Rocznicę Konsekracji naszego Kościoła p.w. Matki Bożej Miłosierdzia, której dokonał 24 maja 2000 roku ówczesny Biskup Ełcki ks. Dr Wojciech Ziemba.

Z tej okazji przybył do nas Salezjanin ks. Artur Sulik, Sekretarz inspektorialny Warszawskiej Prowincji Salezjanów. Dostojny Gość przez dwa dni głosił Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych. Wczoraj podczas Uroczystości Zesłania Ducha Świętego wypraszaliśmy Dary Ducha św. dla każdego z nas. Dzisiaj oddaliśmy hołd Matce Bożej, dziękując za Jej wstawiennictwo i przemożną opiekę. Mszy Świętej o godz. 10.00 przewodniczył i Homilię wygłosił ks. Artur Sulik.

Po Mszy odbyła się procesja do Figurki M.B. Wspomożycielki, usytuowanej w Alei Świętych i Błogosławionych na przykościelnym placu.

Wieczorem przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia, patronki Parafii został odśpiewany Apel Maryjny.


Podziel się tym wpisem: